اخبار
 انتشار: 27 آبان 1391
   مشاهده: 586

  گزارش خبری" کاشت نهال در پارک شهید هاشمی

 

در ر استای توسعه فضای سبز عملیات کاشت 70 اصله نهال در پارک شهید هاشمی توسط واحد فضای سبز معاونت خدمات شهری منطقه یک  انجام شد.
پارک شهید هاشمی واقع در سطح حوزه استحفاظی منطقه یک دارای زمین ورزشی چند منظوره با چمن مصنوعی است که در کنار آن ایستگاه ورزش صبحگاهی با مجموعه های مختلف جهت استفاده رایگان شهروندان از وسایل ورزشی احداث شده است
پارک شهید هاشمی با وسعتی بالغ بر 2 هکتار در حاشیه شمالی پل شهید هاشمی احداث گردیده که در این پروژه بیشاز 25 هزار متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی نباتی، احداث سیستم آبیاری، برقراری سیستم روشنایی با نصب 7 عدد برج نوری، اجرای بیش از 3 هزار مترمربع پیاده رو و همچنین چمن کاری با متراژی بالغ بر 2 هکتار انجام شده است.
 لازم بذکر است که مبلمان و مجموعه های ورزشی تندرستی نیز در این پارک نصب گردیده است.
معاون خدمات شهری با اشاره به 1050 متر لوله گذاری جهت آبیاری فضای سبز در پارک شهید هاشمی گفت: این لوله گذاری ها با هدف آبیاری فضای سبز این پارک با استفاده از آب خام انجام شده است که بی تردید گامی موثر در کاهش اتلاف آب شرب تصفیه شده خواهد شد.
چگونه مصرف كردن آب و به عبارت ديگر مصرف بهينه آب و يا مديريت بهره برداري از آباز نقطه نظر كمي و كيفي ، با تأكيد بر آبياري فضاي سبز به لحاظ‌هاي اقتصادي و حفظارزشهاي آن حائز اهميت بسيار است.

نویسنده خبر: آرزو داغری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها