اخبار
 انتشار: 12 آبان 1391
   مشاهده: 721

  مانور مقابله با آب‌گرفتي در اهواز

 

 

 

    مانور آب‌گرفتگي با حضور عوامل خدماتي و فضاي سبز مناطق هشت‌گانه شهرداري اهواز انجام شد

 

معاون خدمات شهري شهرداري اهواز گفت: مانور آب‌گرفتگي با حضور عوامل خدماتي و فضاي سبز مناطق هشت‌گانه شهرداري اهواز انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری شوشان به نقل از ایسنا، علي‌رضا عالي‌پور اظهار كرد: اين مانور كه در آن 2 هزار نفر از نيروهاي شهرداري مشاركت داشتند، با هدف بازديد از تجهيزات و تامين امكانات و تجهيزات مقابله با آب‌گرفتگي و بررسي توان جابه‌جايي نيروها در نقاطي كه آب‌گرفتگي رخ مي‌دهد، انجام شد.

وي افزود: در اين مانور همه تانكرها به پمپ‌هاي مكنده مجهز شدند كه در زمان بارندگي مكش آب را در نقاط آبگير انجام دهند.

عالي‌پور گفت: در اين مانور از ايستگاه‌هاي پمپاژ و ژنراتورها و موتورهاي برق بازديد شد. همچنين سيستم مخابراتي و بي‌سيم براي سرعت بخشيدن به انتقال پيام‌ها و دريافت و پاسخ به موقع پيام‌ها از گروه‌هاي عملياتي شهرداري محك خورد و اكنون همه مناطق براي بارندگي آمادگي كامل دارند.

معاون خدمات شهري شهرداري اهواز خاطرنشان كرد: با استفاده از نيروهاي فضاي سبز در مواقع بارندگي، تعداد نيروها و عوامل شهرداري براي رفع آبگرفتگي تقريبا به دو برابر رسيد و رفع آب‌گرفتگي در مواقع بارندگي نيز جزو ماموريت‌هاي نيروها فضاي سبز شد.

وي ادامه داد: اين اقدامات براي سنجش نقاطي است كه در مواقع آب‌گرفتگي مشكل آنها به وسيله پمپ و مكنده سيار، ثابت و خودرويي برطرف مي شود. مشكل اصلي آب‌گرفتگي در اهواز فرسودگي شبكه فاضلاب است كه رسوبات در اين شبكه سفت شده و قسمتي از حجم و ظرفيت مجاري را مسدود كرده است.

عالي‌پور با بيان اين‌كه ميزان تجهيزات خودرويي و ديگر تجيهزات آب‌گرفتگي به دو برابر رسيده است، تصريح كرد: تجهيزات اضافه شده، براي خيابان‌ها و شريان‌هاي اصلي شهر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 


نویسنده خبر: محسن نورانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها