اخبار
 انتشار: 28 اسفند 1397
   مشاهده: 286

  آذین بندی منطقه دو اهواز به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت امام علی (ع) و عید نوروز

مدیر منطقه دو شهرداری اهواز از آذین بندی و نصب المان شهری بمناسبت فرارسیدن میلاد حضرت امام علی (ع) و عید نوروز 98 در معابر و میادین این حوزه خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو اهواز، دغاغله با اشاره به آذین بندی و نصب المان های تبریک سال نو همزمان با میلاد با سعادت حضرت امام علی(ع) در منطقه دو تصریح کرد: این برنامه ها با هدف پاسداشت آئین ها و سنت های پسندیده فرهنگی و دینی، ایجاد شور، نشاط و شعف در شهر و بین مردم تدوین و اجرا شده است.

وی افزود: به این مناسبت آذین بندی همراه با نصب بنر، ریسه رنگی، ریسه لامپی و پرچمهای رنگی و جمهوری توسط اداره ارتباطات منطقه دو بصورت مطلوبی صورت گرفت.

وی بیان داشت: عید نوروز ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد؛ فرهنگی که از گذشتگان به ما به ارث رسیده و مردم ایران همه ساله با برگزاری آیین ها و مراسمی، این ایام را جشن می گیرند.

مدیر منطقه دو اظهار کرد: تکنولوژی و روزمرگی دلیل افزایش فاصله بین افراد دانست و افزود: برپایی جشن ها و آیین های سنتی نظیر عید نوروز می تواند پیوندهای عاطفی را تقویت کرده و مردم به بهانه جمع شدن دور هم لحظاتی را به دور از تنش و استرس های موجود زندگی سپری خواهند کرد.

دغاغله با اشاره به برخی رسوم پیشینیان در این ایام، اضافه کرد: تشریفات در عید نوروز هر چند ممکن است امروز کمرنگ تر بدان پرداخته شود اما آنچه اهمیت دارد، توجه به صله رحم و دید و بازدید، تقویت روابط و ایجاد شور و شعف در این ایام است.
 

نویسنده خبر: فاطمه صافی نژاد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها