اخبار
 انتشار: 02 اردیبهشت 1398
   مشاهده: 274

  نماینده مردم تهران در مجلس: استنکاف وزارت نفت از پرداخت عوارض آلایندگی قابل توجیه نیست

   صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که به عنوان مهمان در این جلسه حضور داشت،گفت: در صورت صدور رای برای پرداخت این حق آلایندگی، استنکاف وزارت نفت قابل توجیه نیست و در مجلس پیگیر این مساله خواهیم بود.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، روز یکشنبه هاشمی رییس و فراهانی عضو شورای اسلامی تهران، صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، الویری رییس شورای عالی استانها، کتانباف شهردار اهواز، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان و یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن بازدید از اقدامات انجام شده جهت مقابله با پیشروی کارون به داخل شهر در جلسه مشترک با موضوع آخرین وضعیت سیلاب های اخیر خوزستان و اهواز در شورای اسلامی شهر اهواز شرکت کردند.
محمود صادقی با تاکید بر لزوم همگرایی برای جبران خسارت های سیل در استان های درگیر این حادثه اظهار کرد: هفته گذشته وزیر کشور میزان خسارت های سیل در استان ها را 350 هزار میلیارد ریال عنوان کرد که احتمالا تاکنون به 500 هزار میلیارد ریال نیز رسیده است و افزایش آن تا 800 هزار میلیارد ریال دور از انتظار نیست.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در راستای جبران خسارت های سیل طرح هایی همچون برداشت تا سقف 2 میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی، اختصاص 100 هزار یورو اوارق مشارکت بلند مدت و 50 هزار میلیارد ریال از محل جابجایی اعتبارات ردیف های بودجه سال 98 را در دستور کار دارد.
صادقی گفت: اختصاص مبلغی تا سقف 20 هزار میلیارد ریال از محل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، صدور مجوز به بانک مرکزی برای راه اندازی خط اعتباری برای پرداخت اعتبارات از محل بانک های توسعه ای و تخصصی و الزام بانک ها و شرکت ها برای اختصاص حداقل یک درصد هزینه های خود تا سقف 30هزار میلیارد ریال از دیگر اقدامات مجلس شورای اسلامی برای جبران خسارت های سیل است.
رییس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی درخصوص برداشت منابع مالی از صندوق توسعه ملی یادآور شد: منابع مالی این صندوق برای سرمایه گذاری های بلند مدت پیش بینی شده است و هرگونه برداشت خارج از این موضوع نیازمند اذن رهبری است.
وی ادامه داد: تا سال پیش کشور ایران با مشکل کم آبی مواجه بود اما در سال آبی جاری شاهد بارش های خوب باران بوده ایم که اگرچه خسارت های فراوانی در استان ها ایجاد کرد اما در دراز مدت منشا خیر و آبادانی خواهد بود.
محمود صادقی با اشاره به اینکه درحال حاضر در مرحله بازسازی و بازتوانی حادثه سیل قرار داریم گفت: باوجود عدم انسجام لازم در بحث مدیریت این حادثه اما شاهد بودیم تمام نیروهای مردمی،نظامی و غیر نظامی برای مقابله با این سیل به میدان آمدند تا این حادثه با کمترین تلفات مدیریت شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود درخصوص عدم پرداخت حق آلایندگی شرکت های نفتی به شهرداری اهواز خاطر نشان کرد: در صورت صدور رای برای پرداخت این حق آلایندگی، استنکاف وزارت نفت قابل توجیه نیست و در مجلس پیگیر این مساله خواهیم بود.

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها