اخبار
 انتشار: 24 بهمن 1394
   مشاهده: 625

  آتش نشانان بار دیگر مهربانی و عشق به همنوع را به تصویر کشیدند

آتش نشانان بار دیگر مهربانی و عشق به همنوع را به تصویر کشیدند

   به گزار ش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز مهندس امیر نجفی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرد اری اهواز در ارتباط با اجرای یک ویژه برنامه نمایشی برای تحقق آرزوی یک کودک مبتلا به بیماری سرطان در روز جمعه به خبرنگاران گفت:
سازمان آتش نشانی ،سازمانی مردم مدار و با اهداف انسان دوستانه می باشد که علاوه بر اجرای ماموریت های اطفاء حریق و امداد نجات که ثمره آن حفظ جان ،مال و سرمایه های ملی و خدادادی می باشد همواره در امور خیریه و خداپسندانه پیش قدم و ثابت قدم میباشد.
وی گفت: مجموعه سازمان آتش نشانی متشکل از افرادیست که همواره آماده جانفشانی و ایثارگری برای نجات جان انسانها میباشند و شجاعت ،ایثارگری و مهربانی از شاخصه های یک آتش نشان ایرانی میباشد.
مهندس نجفی در ادامه افزود: یکی از موسسات فرهنگی و خیریه که در سرفصل هایی به کودکان بیمار سرطانی ارائه خدمت می نماید که در امور آموزشی، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با آن تعامل و همکاری بسیار شایسته و کاملا رایگانی دارد.طی تماس تلفنی که با اینجانب داشتند اعلام نمودند که تعدادی از بیماران کوچک آنها علاقه و اشتیاق وافری به شغل آتش نشانی و آتش نشانان دارند و آرزوی آنهاست که پس از بزرگ شدن در صورت امکان آتش نشان شوند.
از آنجا که در پیروزی بر بیماریها یکی از شاخصه های موثر ،امید و ارتقاء سطح روحیه بیمار میباشد سناریو اجرای برنامه ویژه ای برای شاد کردن و بالابردن روحیه این گلهای بیمار کلید خورد و با توکل بر خدا از مجموعه عملیات،روابط عمومی و آموزش و پیشگیری خواسته شد تا با تمام توان وارد صحنه شده و موجبات شادی و امید را برای این کودکان فراهم سازند.
آقای مهندس نجفی اظهار داشت: در گام بعدی با توجه به شرایط جسمی بیماران،یکی از آنها که از شرایط مطلوبتری برخوردار بود بنا به توصیه بیمارستان به موسسه خیریه معرفی و ایشان آمادگی کودک را به ما اعلام نمودند.
به لطف خدا علی رغم آماده باش 100 درصد سازمان و پرسنل و در گیر بودن ماموریت تامین ایمنی مراسم راهپیمایی پرشکوه 22بهمن این مهم در کمتر از 36 ساعت به نتیجه نشست و پس از آماده سازی ، مقدمات اولیه در تاریخ 94/11/23 راس ساعت 14 کودک به همراه والدینش از بیمارستان گلستان (شفا) ترخیص و به همراه تیم پزشکی و مسولین موسسه خیریه در ایستگاه آتش نشانی گلستان (ایستگاه700)حضور بهم رسانیدند.
در بدو ورود با نواختن آژیر ها تیم تشریفات به همراه آتش نشانان به آقا محسن خیر مقدم گفته و برای او و تمام بیماران آرزوی سلامتی نمودند.بدلیل جلوگیری از خستگی کودک، ایشان سریعا به رختکن انتقال و لباس فرم به تن وی پوشانده شد و پس از آن با همراهی وی تا خوروی فرماندهی ایشان در راس یک تیم متشکل از چند دستگاه خودروی اطفا حریق ،فرماندهی و موتور سیکلت در یک مانور و رژه خودرو به ایستگاه جنب استانداری (ایستگاه300) انتقال یافتند.
در ایستگاه 300 ایشان رسما به عنوان فرمانده تیم های عملیاتی معرفی و بی سیم فرماندهی به ایشان تقدیم و تحویل داده شد.
محسن الان یک فرمانده آتش نشان است
تیم خودرو یی آژیر کشان به محل ماموریت که مقابل کتابخانه مرکزی اهواز در جاده ساحلی قرار داشت اعزام شدند.
در بدو ورود آتش نشانان و آقا محسن با صحنه قشنگی رو به رو شدند.
مردم مشتاق و مهربان، محل اجرای مانور اطفاء حریق را احاطه کرده و با شور وصف ناپذیر در حالی که مرتباً دست میزدند و به افتخار این کودک بیمار هورا میکشیدند ،با ذکر صلوات برای سلامتی وی و سایر بیماران دعا می کردند.
محسن این فرمانده کوچک با تشریفات خارج و به اجرای فرماندهی خود پرداخت و پس از دستور وی تیم های عملیاتی در 3 ماموریت به خاموش کردن لاستیک ،تشت مملو از آتش و کپسول گاز آتش گرفته پرداختند.
پس از پایان ماموریت اطفاء ،آقا محسن کوچک در احاطه آتش نشانان با دست تکان دادن از حاضرین و استقبال کنندگانش تشکر به عمل آورد.
در آن روز صحنه های عجیبی رقم خورد . خندها همراه با اشک ، لبخندها به همراه صلوات و دعا.
آری بار دیگر لطف خدا شامل حال آتش نشانان شده بود و آنها توانستند یک ماموریت مهم را به سرانجام برسانند و این بار غنچه های لبخند را بر لب کودک بیمار و والدینش بنشانند.
به امید روزی که دیگر شاهد درد و بیماری هیچ انسانی در هیچ نقطه از دنیای بزرگ نباشیم.
ان شاالله الرحمن الرحیم
جای دارد همین جا از تمام عزیزان همراه بخصوص موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ ،کادر درمانی بیمارستان شفا(گلستان)،روابط عمومی شهرداری اهواز ،رسانه ها و ارباب جراید و مردم فهیممان که ما را در این امر خداپسندانه یاری رساندند تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها